Aktuality

Značka Richard Watzke na galavečeři za účasti hraběte a hraběnky z Wessexu

Ve středu 13.3.2013, proběhla v Martinickém paláci slavnostní galavečeře, kterou uspořádala nadace The Duke of Edinburgh´s, Česká republika. Této výjimečné události se účastnil také princ Edvard se svou ženou, princeznou Sophií. Značka Richard Watzke byla pověřena výzdobou sálu uměleckými díly, která mohli účastníci galavečeře nejen obdivovat, ale také v rámci podpory nadace The Duke of Edinburgh´s zakoupit. Vzhledem k tomu, že palác sám, je historickým unikátem pocházejícím ze 16. století, byl výběr uměleckých děl současného českého umění podřízen jeho momentální interiérové předloze. Její pestrost, barevnou dynamiku a bohatě malbou zvýrazněný interiér, tak dotvořila vybraná díla se sbírky značky Richard Watzke. Byly použity prvky ze zlata, platiny, stříbra, mědi, bronzu a oceli. V horním sále, ve kterém se pořádal hlavní program, bylo instalováno celkem pět uměleckých děl.

V předsálí další dvě. Aby bylo možné tato díla instalovat v historické budově bez zásahu do zdí, byla použita instalace značkových stojanů Richard Watzke s podsvětlenými podstavci a dálkově ovládanými, intenzitou a barevností měnícími se světly. Spolupráce značky Richard Watzke s nadací The Duke of Edinburgh´s, Česká republika, je velmi úspěšná a položila tak základy pro další společné projekty. Dalším z nich je První aukce současného umění ze sbírky značky Richard Watzke letos v červnu, pořádaná ve spolupráci s nadací The Duke of Edinburgh´s, Česká republika a Britské komory. Děkujeme všem partnerům za spolupráci a společnosti Pixel Promo za fotografie.

Špatné zprávy – je mi to moc líto, končím.

Vážené dámy a pánové,

je mi to moc líto, končím. Uběhl rok od doby, co se projekt značky Richard Watzke postupně uvádí na českém trhu. Rok plný synchronních návazností, vizualizací, projekcí, sázení, sledování a progresu. Rok vývoje, díky kterému mám nyní nové zkušenosti z několika instalací, testování Stroje času, tří vernisáží, obchodu s uměním, tiskové konference, vystoupení v televizi a rozhlasu, pocitů spojených s uveřejněním informací na titulních stranách tisku, setkání se s významnými osobnostmi a to vše také korunované pomyslným potvrzením o správnosti plánu rozvoje konceptu značky Richard Watzke. Realizace interiéru na Pražském hradě, instalace umění v Martininském paláci při galavečeři pro nadaci vévody z Edinburghu, na kterou ve spolupráci s Britskou komorou navazuje v červnu První aukce současného umění značky Richard Watzke. Představa, že při nedělním obědě diskutuje nad fotogalerií děl sbírky českého současného umění značky Richard Watzke královna Alžběta II, princ Philip, hrabě Edvard nebo hraběnka Sophie včetně lidí z Protokolu a jeho okolí, mi činí nesmírnou radost.

Galerii ve Stodůlkách si díky více než ročním aktivitám vrcholícím v listopadu vernisáží, pozitivnímu marketingu a zájmu médií, pronajala TV Nova pro účastníky soutěže Česko-Slovenské Superstar. Takže nyní, se jedná zřejmě o jeden z nejznámějších domů na prodej v ČR. Stroj času společně s léčebnými kódy prochází testováním zaměřeným na spojenou léčbu rakoviny na buněčné úrovni. Jako první pacient využívající tuto léčbu mohu prozatím potvrdit, že můj stav se neuvěřitelně lepší, přestože je stále kam růst. Další pacienti jsou již připravováni a podstoupí tuto tříměsíční léčbu ještě letos na jaře. Sbírka umění značky Richard Watzke se rozrůstá, stejně tak portfolio nemovitostí a lidí, kteří pro značku Richard Watzke pracují. Nově také registruji první zájemce o licence značky Richard Watzke. O spolupráci se zajímají galeristé, umělci, makléři, obchodníci, developeři a stále více také investoři. Pozitivní ohlasy dostáváme doslova z celého světa s nabídkami spolupráce výstav na zajímavých místech, akcích a kongresech.

A proto končím. Končím pomyslnou první etapu rozvoje značky Richard Watzke. Díky tomuto zakončení vstupuji nyní do další fáze rozvoje a plánovaného růstu. Jelikož toto vše je zázrak, který se děje také díky vám, chci vám všem z celého srdce poděkovat. Děkuji za čas, který věnujete čtení těchto řádek a také sledování spojeného s činnostmi, vývojem a růstem značky Richard Watzke.

S úctou, Richard Watzke, v.r.

*1 Značka Richard Watzke, přispívá z každého svého uskutečněného obchodu částkou ve výši 20% na výzkum spojený s léčbou rakoviny na buněčné úrovni metodou spojené energetické léčby a léčby Harmonizovaným uměním, Watzke-Loyd-Johnson (WLJ).

*2 Značka Richard Watzke, přispívá částkou 20% z čistého výnosu získaného z výsledků První aukce současného umění značky Richard Watzke, na činnosti spojené s podporou vzdělávání a programem nadace The Duke of Edinburghs v České republice.

3. vernisáž značky Richard Watzke

Ve středu 20.února 2013, proběhla v pořadí již 3. vernisáž značky Richard Watzke, tentokrát v rodinném domě ve Zdiměřicích, který je na prodej za 22 mio CZK. V domě byla instalována umělecká díla významných českých autorů, která jsou součástí sbírky značky Richard Watzke. Na vernisáži byla představena umělecká díla, která jsou připravena pro tichou aukci, pořádanou při slavnostní galavečeři na Pražském hradě. Výstava tak jemně navazuje na toto téma a rozvádí jej do koncepčního celku, který ukazuje před a po cyklickou tvorbu jednotlivých umělců, kterých díla byla pro tuto významnou událost značkou Richard Watzke vybrána. Již od 18:00 hodin, začali do domu ve Zdiměřicích přicházet první hosté. V 19:00 hodin, přesně podle programu vernisáže, zahájil pan Richard Watzke, komentovanou prohlídku, jejímž nosným obsahem bylo seznámení návštěvníků s tématem a koncepcí připravované události. Každé jednotlivé dílo postupně představil a podrobně osvětlil důvody, které ústily k výběru právě vystavených děl. Po této instruktáži následovala prezentace Stroje času. Během celého večera, bylo možné korzovat interiérem domu na prodej a při této prohlídce vnímat krásu vystavených děl.

Všechna vystavená díla jsou určena k prodeji a lze je vidět po dohodě, stejně jako dům při individuální prohlídce.

Galerie Richard Watzke je vilou Superstar 2013

Exkluzivní vila značky Richard Watzke v pražských Stodůlkách, která je na prodej za 60 miliónů korun, bude po tři měsíce hostit účastníky soutěže česko-slovenské Superstar 2013. Vila Richard Watzke je vystavěna z prvotřídních materiálů, které jsou instalovány ve čtyřech patrech na celkem 700m2 užitných ploch. Podlahy obou společenských sálů, stejně jako vstupní schodiště, zdobí černý kámen řezaný z jednoho kusu. Dřevěná schodiště v patrech, připomínají sochy a koupelny vybavení špičkového hotelu. Prostorná terasa je doslova uměleckým pódiem, které v jarních měsících umožní venkovní produkci.

Značková vila Richard Watzke, je přímo protknuta pozitivní energií, kterou jí dodává unikátní sbírka uměleckých děl, česko-slovenských autorů, jejíž odhadovaná cena je 6,5 mio EUR. Mezi sběratele těchto autorů patří například Bruce Willis, Tom Cruise, David Copperfield, George Lucas či Steven Spielberg.

Tato unikátní, významná a hodnotná sbírka, byla sestavena během let do jednotného kompaktního celku a představena vybrané společnosti na vernisáži značky Richard Watzke dne 22. Listopadu 2012. Vila Richard Watzke, jejíž interiér posloužil mnoha významným osobnostem z uměleckého, politického či podnikatelského světa, pohostí nyní i nové tváře populární hudby. Po Medě Mládkové, Blance Matragi, či hvězdných autorech jakými jsou Bedřich Dlouhý, Aleš Krejča, Jan Raitr Go, Ladislav Janiga či Mikoláš Axmann, tak osvěží energii nadčasového interiéru vily, snad více než zvučně okouzlujícími tóny, tentokrát i mladí uchazeči o titul česko – slovenské Superstar.

Fotogalerii vily Richard Watzke v pražských Stodůlkách naleznete zde: http://www.domyjakogalerie.cz/praha-5/

Video z vily se Strojem času zde: http://www.youtube.com/watch?v=GSx2xcyM4iU&feature=youtu.be

26.1.2013, předání daru Karlu Schwarzenbergovi v Lucerně

V sobotu 26.1.2013, dvě hodiny před vyhlášením volebního výsledku, byl v pražské Lucerně předán Karlu Schwarzenbergovi hodnotný dar, kterým značka Richard Watzke vyjádřila své stanovisko týkající se volby prezidenta ČR. Pro tuto slavnostní událost bylo vybráno dílo našeho významného současného umělce pana Aleše Krejči. Rám k dílu vyrobilo přední české rámařství pana Viktora Brůžka. Dílo bylo zabaleno do saténového hávu a instalováno do speciálního prezidentského boxu značky Richard Watzke, vyrobeného pod přísným dozorem pana Stanislava Burdy. Na dýnku prezidentského boxu byla umístěna zdobná cedule z hliníku, na které je gravírován text:

Věnováno Karlu Schwarzenbergovi, Jedinému důstojnému kandidátovi prezidentských voleb 2013.

Dílo bylo Karlu Schwarzenbergovi předáno lehce před 14:00 hodinou z rukou pana Richarda Watzke.

Rámařské dílo pro Karla Schwarzenberga je vyrobeno.

Dar pro Karla Schwarzenberga, kterým značka Richard Watzke vyjadřuje svůj postoj, zaměřený na sdílení společných hodnot s odkazem významu, podstaty, myšlení, korektnosti, vyššího smyslu, úrovně a zkušenosti, je před finální kompletací. Nejen dílu samotnému, ale také každému kusu materiálu, ze kterého se kompletní balení skládá, je věnována maximální pozornost. Přední pražský rámařský mistr pan Viktor Brůžek, jehož dílna dekoruje práce vrcholných děl českých mistrů již po několik generací, promyslel, navrhl a zhotovil rám, do kterého uložil umělecké dílo Aleše Krejči Rajské květy. S důrazem na čistotu provedení a transparentnost materiálu, je rám vyroben z buku, krásného přírodního dřeva, které se používalo při výzdobě zámků a šlechtických budov. Bylo použito americké rámování, kterého lišta umožňuje uložení díla tak, aby byla odkryta celá jeho plocha včetně krajnic. Celý rám je v přírodní barvě buku, s krajnicemi jemně motivovanými barevností díla. Během pátku provede značka Richard Watzke finální kompletaci daru a jeho uložení do prezidentského boxu. Všechny práce jsou plánovány tak, aby mohl být, dle plánu tuto sobotu dar předán.

Značka Richard Watzke pro Karla Schwarzenberga,

připravuje hodnotný dar. Do speciálního prezidentského boxu z ušlechtilých dřevin, unikátní konstrukce a designu o úctyhodné velikosti 1,2 x 1,2m, bude vloženo umělecké dílo s názvem Rajské květy, našeho významného současného malíře, pana Aleše Krejči. Ručně zhotovený rám pro toto dílo, momentálně připravuje přední pražské rámařství pana Viktora Brůžka. Certifikáty s věnováním, jsou tištěny na ručním papíře vyrobeném ve Velkých Losinách a celé dílo je zabaleno do ručně vázaného saténu. Veškeré práce jsou řízeny tak, aby bylo možné tento dar Karlu Schwarzenbergovi předat ještě před zahájením voleb. Značka Richard Watzke se tímto krokem snaží předat část své pozitivní energie s interakcí, která reprezentuje vše, co pro ni volba Karla Schwarzenberga znamená. Vše, na čem se celý tvůrčí team značky Richard Watzke shoduje – důstojný vzhled a úroveň, významný a kultivovaný obsah, respekt s podporou uznávaných a praxí prověřených českých lidí. Na dýnku prezidentského boxu, je umístěna hliníková cedule s gravírovaným textem:

Věnováno Karlu Schwarzenbergovi, jedinému důstojnému kandidátovi prezidentských voleb 2013.

Značka Richard Watzke je na Facebooku.

Připojte se k našim fanouškům a sledujte aktuální novinky, akce, připravované vernisáže, jednoduše vše co se kolem značky Richard Watzke právě děje. Získáte tak přístup k aktuálním informacím ze světa umění, designu, architektury a byznysu.

http://www.facebook.com/pages/Richard-Watzke/219982704798516